Nejoblíbenější cuketa recepty


Které recepty na cukety u nás patří k těm nejoblíbenějším? Velmi populární jsou např. cuketové nákypy a koláče, dále pak cuketové polévky, cuketová rizota nebo cuketové karbanátky. Méně obvyklá je třeba taková cuketová pizza, ale i ta si našla mnoho příznivců, i když na jídelních lístcích pizzerií se s ní většinou nesetkáme. Protože je cuketa vhodná i pro děti, jsou čím dál oblíbenější také recepty na cuketu pro malé děti a pro kojence. Díky tomu, že je cuketa velmi zdravá a obsahuje jen minimální množství kalorií, jsou recepty z cukety oblíbené zejména u lidí, kteří drží redukční dietu nebo potřebují shodit pár kilogramů.

Cuketa recepty a jejich přínos pro lidský organismus

Jednou z hlavních předností cukety je kromě její skvělé chuti také pozitivní přínos pro naše tělo. Díky jejímu vysokému obsahu vitamínů a minerálů a naopak nízkému obsahu kalorií je cuketa nesmírně zdravá. Příznivé účinky mají pokrmy z cukety např. na naše ledviny, srdce nebo trávicí ústrojí a pomáhají také u některých onemocnění (např. u revmatismu nebo u cukrovky). Cuketa má také protirakovinné účinky a přispívá ke správné funkci buněk. Konzumace cukety tak našemu zdraví jednoznačně prospívá a lze ji jen doporučit.


Cuketa recepty pro hubnutí

Pokud nás trápí vysoká hmotnost a potřebujeme se zbavit přebytečných kilogramů, je třeba kromě dostatečného množství pravidelného pohybu také vhodně upravit náš jídelníček. Recepty z cukety patří mezi vhodná jídla, která se při redukčních dietách doporučují. Cuketa totiž obsahuje jen minimální množství kalorií a tak se po ní nepřibírá. Vhodných receptů z cukety, které při naší dietě můžeme zařadit do jídelníčku je spousta – najdeme je např. na internetu nebo se o nich můžeme poradit s naším výživovým poradcem, případně s jiným odborníkem na zdravé stravování.

Cuketa připravená na grilu

Mezi nejvhodnější způsoby úpravy cuket patří grilování. Výhodou je i fakt, že jejich úroda přichází ve stejném období, kdy je u nás v plném proudu grilovací sezóna. Příprava cukety na grilu je velmi snadná a není k ní potřeba žádné velké umění. Grilované cukety se skvěle hodí např. jako zdravá příloha ke grilovanému masu nebo jen tak samotné třeba s pečivem. Důležité je cukety před grilováním vhodně okořenit, případně naložit, aby měly tu správnou chuť. Můžeme je grilovat např. ve směsi bylinek, v pikantní marinádě nebo potřené česnekem. Pokud se chystáme na grilování a přemýšlíme, jaké druhy potravin udělat na grilu kromě tradičního masa, cukety jsou jednou z nejvhodnějších možností. Kromě toho, že jsou velmi zdravé, jsou ideální právě pro jejich úpravu formou grilování a výborně se hodí i jako příloha.

Cuketa recepty na polévky

Velmi oblíbeným druhem receptů jsou recepty na cuketové polévky. Ty jsou velmi vhodné i pro menší děti, které tak získají mnoho cenných vitamínů a minerálů. Častou ingrediencí v polévkách z cukety bývají např. brambory, dále pak smetana, různé druhy koření, olivový olej atd. Velmi často se dělají krémové cuketové polévky, ale vyzkoušet můžeme i jiné úpravy. Možností, jak udělat z cukety dobrou a zdravou polévku je mnoho a spoustu výborných receptů nalezneme na internetu.

Cuketa recepty na bramboráky

Jedním z typických českých jídel, které si oblíbili jak mladší, tak starší lidé, jsou bramboráky. Jejich základní složkou jsou samozřejmě brambory, ke kterým se dále přidává vejce, hladká mouka, olej nebo sádlo na smažení, česnek, majoránka, sůl atd. Často se do bramboráků přidává např. uzenina (různé druhy salámů), kuřecí maso, slanina, ale třeba i zelí. Speciálním typem bramborových placek, který u nás není tolik rozšířený, ale určitě stojí za vyzkoušení jsou cuketové bramboráky. Ty se dělají obdobným způsobem jako klasické bramborové placky, s tím rozdílem, že cukety v nich nahrazují brambory. Můžeme se ale setkat i s recepty, ve kterých jsou obě tyto základní ingredience smíchány dohromady, takže v nich jsou jak brambory, tak cukety.

Recepty na vaření pro začátečníky i zkušené kuchaře.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše perfektní zdraví. Výhodná půjčovna obytných vozů na Vaši dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!