Cuketa recepty na těstoviny


Těstoviny patří mezi jídla, která jsou oblíbená nejen u dospělých, ale hlavně u dětí každého věku. Kromě běžných kombinací těstovin s rajčatovou omáčkou nebo se šunkou a sýrem jsou vhodnou alternativou také recepty na těstoviny s cuketou. Ty se vyskytují v mnoha různých podobách, připravit můžeme např. výbornou cuketovou omáčku nebo třeba zapékané těstoviny s cuketou. Stejně jako u jiných kategorií jídel jsou tyto cuketa recepty vhodné jak v bezmasé podobě, tak v kombinacích s různými druhy masa či uzenin.

 

Cuketa recepty na řízky

Když se řekne řízek, asi si všichni představíme klasický smažený řízek z vepřového či kuřecího masa, případně pravý vídeňský řízek, jenž se dělá z masa telecího. Řízky si ale můžeme udělat i bezmasé a právě cuketa patří mezi vhodné druhy potravin, ze kterých se řízky dají připravit. Cuketové řízky se připravují obdobným způsobem jako ty klasické, to znamená že cuketu obalíme v tradičním trojobalu z hladké mouky, vajíček a strouhanky. Vyzkoušet ale samozřejmě můžeme i různé obměny a do trojobalu tak přidat např. parmazán, potřít cuketu česnekem atd. Řízky pak děláme běžným způsobem ve fritovacím hrnci nebo je smažíme na pánvi, stejně jako když děláme tradiční řízky z masa.

Výčepní zařízení do každé restaurace, nebo hospody.


Cuketa recepty bez tepelné úpravy

Nejčastěji bývá zvykem připravovat pokrmy z cuket s tepelnou úpravou. Vůbec špatné ale nejsou ani syrové cukety, ze kterých můžeme také udělat spoustu výborných jídel. Kromě již zmíněných pomazánek z nich můžeme připravit třeba výtečné zeleninové saláty a další možností je cukety naložit. Pokud se rozhodneme udělat z cukety zeleninový salát, tak k nejvhodnějším druhům zeleniny patří např. okurky, papriky nebo rajčata. Pro ještě lepší chuť můžeme do salátu přidat zálivku, případně olivový olej a balsamikový ocet.

Cuketa recepty pro kojence a malé děti

Díky svému složení plnému vitamínů a minerálů a bez škodlivých látek, patří cuketa mezi vhodné druhy potravin, jež můžeme podávat i dětem včetně kojenců. Pokud jde o konkrétní recepty, tak pro děti jsou vhodné např. jemné cuketové polévky, bramborová kaše s cuketou nebo třeba cuketové lívance. Receptů na jídla z cukety vhodná pro děti je na internetových portálech velké množství, takže si snadno můžeme najít ten, který bude našim dětem chutnat.

Cuketa recepty v kombinaci s masem

Cuketa patří mezi zeleninu a tak je hodně oblíbená u vegetariánů a veganů, nicméně často si ji lidé dělají i v kombinaci s různými druhy masa. Cuketa je potravina, jež se dá kombinovat s mnoha rozličnými surovinami a tak ji snadno můžeme připravit i s různě zpracovaným masem. Asi nejčastější formou kombinace cukety a masa jsou cuketa recepty s mletým masem. Často se jedná např. o plněnou cuketu, ale běžné jsou i zapečené cukety se směsí mletého masa a mnoho dalších podob.

Sladké recepty z cukety

Většina receptů z cukety patří do kategorie slaných jídel, ale připravit lze tuto oblíbenou zeleninu i na sladko. Můžeme si tak upéct např. výborný cuketový moučník, cuketový koláč, cuketovou bábovku, cuketové muffiny atd. Cukety se hodí i do marmelády nebo třeba do perníku. Možností, co můžeme s cuketami udělat je prostě mnoho a stačí se jen podívat na internet a vybrat si některý z nepřeberného množství receptů.

Recepty na nápoje z cukety

Kromě jídel můžeme cuketu využít i k přípravě některých nápojů. Mezi takové nápoje patří např. cuketový džus nebo alkoholický cuketový drink. Z cukety se dají udělat i džusy, které se ve výsledku svojí chutí hodně podobají např. džusům z ananasu nebo z citrónu. Receptů na nápoje s cuketou každopádně existuje více a vyberou si z nich jak příznivci nealkoholických, tak i alkoholických drinků.

Recepty na vaření pro začátečníky i zkušené kuchaře.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše perfektní zdraví. Výhodná půjčovna obytných vozů na Vaši dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!