Cuketa recepty na těstoviny


Těstoviny patří mezi jídla, která jsou oblíbená nejen u dospělých, ale hlavně u dětí každého věku. Kromě běžných kombinací těstovin s rajčatovou omáčkou nebo se šunkou a sýrem jsou vhodnou alternativou také recepty na těstoviny s cuketou. Ty se vyskytují v mnoha různých podobách, připravit můžeme např. výbornou cuketovou omáčku nebo třeba zapékané těstoviny s cuketou. Stejně jako u jiných kategorií jídel jsou tyto cuketa recepty vhodné jak v bezmasé podobě, tak v kombinacích s různými druhy masa či uzenin.

Maminčiny recepty jsou na často velice chutná jídla. Letáky hypermarketů a obchodních řetězců v České republice. Top recepty vám pomohou uvařit skvělá jídla. Akční letáky často dostanete až do vaší schránky.

Cuketa recepty na řízky

Když se řekne řízek, asi si všichni představíme klasický smažený řízek z vepřového či kuřecího masa, případně pravý vídeňský řízek, jenž se dělá z masa telecího. Řízky si ale můžeme udělat i bezmasé a právě cuketa patří mezi vhodné druhy potravin, ze kterých se řízky dají připravit. Cuketové řízky se připravují obdobným způsobem jako ty klasické, to znamená že cuketu obalíme v tradičním trojobalu z hladké mouky, vajíček a strouhanky. Vyzkoušet ale samozřejmě můžeme i různé obměny a do trojobalu tak přidat např. parmazán, potřít cuketu česnekem atd. Řízky pak děláme běžným způsobem ve fritovacím hrnci nebo je smažíme na pánvi, stejně jako když děláme tradiční řízky z masa.

Společnost Lídl působí na českém trhu od roku 2003. Výčepní zařízení do každé restaurace, nebo hospody.


Cuketa recepty bez tepelné úpravy

Nejčastěji bývá zvykem připravovat pokrmy z cuket s tepelnou úpravou. Vůbec špatné ale nejsou ani syrové cukety, ze kterých můžeme také udělat spoustu výborných jídel. Kromě již zmíněných pomazánek z nich můžeme připravit třeba výtečné zeleninové saláty a další možností je cukety naložit. Pokud se rozhodneme udělat z cukety zeleninový salát, tak k nejvhodnějším druhům zeleniny patří např. okurky, papriky nebo rajčata. Pro ještě lepší chuť můžeme do salátu přidat zálivku, případně olivový olej a balsamikový ocet.

Cuketa recepty pro kojence a malé děti

Díky svému složení plnému vitamínů a minerálů a bez škodlivých látek, patří cuketa mezi vhodné druhy potravin, jež můžeme podávat i dětem včetně kojenců. Pokud jde o konkrétní recepty, tak pro děti jsou vhodné např. jemné cuketové polévky, bramborová kaše s cuketou nebo třeba cuketové lívance. Receptů na jídla z cukety vhodná pro děti je na internetových portálech velké množství, takže si snadno můžeme najít ten, který bude našim dětem chutnat.

Cuketa recepty v kombinaci s masem

Cuketa patří mezi zeleninu a tak je hodně oblíbená u vegetariánů a veganů, nicméně často si ji lidé dělají i v kombinaci s různými druhy masa. Cuketa je potravina, jež se dá kombinovat s mnoha rozličnými surovinami a tak ji snadno můžeme připravit i s různě zpracovaným masem. Asi nejčastější formou kombinace cukety a masa jsou cuketa recepty s mletým masem. Často se jedná např. o plněnou cuketu, ale běžné jsou i zapečené cukety se směsí mletého masa a mnoho dalších podob.

Sladké recepty z cukety

Většina receptů z cukety patří do kategorie slaných jídel, ale připravit lze tuto oblíbenou zeleninu i na sladko. Můžeme si tak upéct např. výborný cuketový moučník, cuketový koláč, cuketovou bábovku, cuketové muffiny atd. Cukety se hodí i do marmelády nebo třeba do perníku. Možností, co můžeme s cuketami udělat je prostě mnoho a stačí se jen podívat na internet a vybrat si některý z nepřeberného množství receptů.

Recepty na nápoje z cukety

Kromě jídel můžeme cuketu využít i k přípravě některých nápojů. Mezi takové nápoje patří např. cuketový džus nebo alkoholický cuketový drink. Z cukety se dají udělat i džusy, které se ve výsledku svojí chutí hodně podobají např. džusům z ananasu nebo z citrónu. Receptů na nápoje s cuketou každopádně existuje více a vyberou si z nich jak příznivci nealkoholických, tak i alkoholických drinků.

Leták a letáky v nejširší nabídce na českém internetu. Recepty na vaření pro začátečníky i zkušené kuchaře. Server iLetáky nabídne každý den letáky všech hlavních hypermarketů, supermarketů a ostatních obchodních řetězců.


Reklama:


Chvilka na čaj

Prodej kvalitních a čerstvých sypaných čajů.

KitchenAid

Speciálka pro vaše značkové bydlení - vše od značky KitchenAid skladem

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!