Cuketa recepty na rizoto


Dalším zajímavým receptem, který můžeme z cukety vykouzlit, je výborné cuketové rizoto. K jeho přípravě potřebujeme kromě cukety také kvalitní rýži, dále pak cibuli, máslo, zeleninový vývar a sůl. Pokud si chceme opravdu pochutnat, tak na závěr ještě rizoto posypeme kvalitním italským parmazánem, který tomuto jídlu dodá ještě lepší a výraznější chuť. Receptů na cuketové rizoto najdeme na internetu hodně, základem je ale vždy koupit kvalitní rýži, jež je pro přípravu rizota vhodná.

Recepty vám pomohou uvařit skvělá jídla.

Cuketa recepty na karbanátky

Mezi nejčastější a nejoblíbenější recepty na jídla z cuket patří cuketové karbanátky. Ty jsou poměrně snadné na přípravu a zvládnou je udělat i méně zkušení kuchaři. Jak na internetových stránkách, tak v různých tištěných kuchařkách najdeme velké množství receptů na cuketové karbanátky, jež obsahují různé ingredience. Můžeme si tak vybrat podle toho, co máme rádi. Vhodnou přílohou ke karbanátkům z cukety je např. bramborová kaše, ale podávat je můžeme i s vařenými bramborami nebo třeba jen se zeleninovým salátem.

Cuketa recepty na pizzu

Nejen u nás v Česku, ale i po celém světě patří mezi nejoblíbenější jídla pizza. Ta je pro mnoho lidí jedním ze symbolů Itálie a tak se s ní můžeme setkat ve spoustě restaurací, které tento oblíbený italský pokrm připravují. Na pizzu je možné dát téměř cokoliv, ale samozřejmě jsou suroviny, které patří k těm typickým, jež se na pizzu hodí nejlépe (např. drcená rajčata, mozzarella, šunka, tvrdý salám, ančovičky, tuňák nebo mořské plody). Oproti tomu cuketa je jednou z přísad, které se běžně na pizzu nedávají. V italských pizzeriích ani v běžných restauracích se s cuketovou pizzou asi nesetkáme, ale pokud máme rádi jak pizzu, tak cuketu, nic nám nebrání v tom, abychom si cuketovou pizzu udělali sami doma. Cuketa recepty na pizzu nalezneme na internetu a podle nich si tak můžeme vytvořit tuto netradiční podobu slavného italského jídla. No a pokud nás žádný z receptů nezaujme, můžeme klidně improvizovat – na domácí pizzu si můžeme klidně dát cokoliv, co máme rádi.

 


Cuketa recepty na pomazánky

Z cukety se dají udělat nejen skvělé nákypy, karbanátky, polévky či třeba pizza, ale můžeme si z ní udělat i výbornou pomazánku. Pokud máme rádi pomazánky a chceme zkusit nějakou netradiční a zdravou kombinaci, cuketa je ideální přísadou, kterou lze použít. Recepty na cuketové pomazánky existují v mnoha různých variacích a obměnách a jejich součástí může být např. tavený sýr, bílý jogurt nebo panenský olivový olej. Důležitou součástí cuketa receptů na pomazánky je také koření – např. sůl, kari nebo chilli.

Cuketa recepty na nákypy

K nejběžnějším receptům na cukety, s nimiž se v kuchařských knihách nebo na internetových stránkách můžeme setkat, jsou recepty na cuketové nákypy. Pokud chceme udělat dobrý a zdravý nákyp, cuketa je ideální přísadou, se kterou dokážeme vytvořit lahodné a výživné jídlo. Cuketové nákypy lze dělat jak v bezmasé (např. pro vegetariány), tak v masové podobě, kdy do nich přidáme např. měkký salám nebo třeba kuřecí maso. Běžnou součástí receptů na cuketový nákyp bývá také sýr, vejce, olej, majoránka nebo muškátový oříšek.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše perfektní zdraví. Výhodná půjčovna obytných vozů na Vaši dovolenou.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!